"Enter"a basıp içeriğe geçin

Toshiba Klima Gürültülü Çalışma Arızası ve Çözümü

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte klima sorunları da beraberinde gelmeye başlıyor. Bilindiği üzere klima yaz aylarında en büyük destekçilerimiz arasında yer alıyor. Ancak elektronik cihazlarında kaderinde olduğu gibi bazı problemleri ve sorunları da bulunuyor. En çok yaşanılan sorunlardan birisi de Toshiba klima gürültülü çalışma arızası şeklindedir. Klimaların içerisinde çalışan motorlar oldukça seslidir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte motorun sesi izole edilmekte ve ciddi manada azaltılmaktadır. Bu parçaların zarar görmesi halinde ise gürültü artacak ve rahatsız edici bir ses çıkacaktır.

Toshiba Klima Neden Gürültülü Çalışır?
Bu konuya da değinecek olursak; birçok sebep gürültüye sebep olabilmektedir. Filtreler, motor, havalandırma ve diğer özel durumlar bunlar arasında bulunmaktadır.

Montaj Hatası: Eğer klimanız doğru bir şekilde montaj edilmediyse, zamanla bulunduğu yerden oynayacaktır ya da sallanma yapacaktır. Klima motoru çalışırken ciddi manada gürültü problemi oluşturabilmektedir. Bu yüzden mutlaka sağlam bir zemine sabitlenmelidir.

Kapaklarda Deforme: Zaman geçtikçe kapaklarda deforme ve gevşeme gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Sizler de klimanızın kapağını ve diğer detayları inceleyin. Sabit olmaması halinde gürültü problemi oluşacaktır.

Fan Balansında Problem: Klimaların içerisinde fanlar bulunmaktadır. Bu fanlar ise gürültü yapmaması açısından bir balansa bağlanmıştır. Zaman geçtikçe balanslarda ve lastiklerde sorun olabilmektedir. Bu durum ise fanların dönmesi sırasında yoğun bir gürültü oluşturacaktır. Bu parçalar için mutlaka teknik servis çağrılmalıdır. Teknik servisin fandaki sorunları tespit etmesi ve balansları değiştirmesi gerekmektedir.

Takoz Lastiği: Dış ünitede gürültüyü kesen bir parça olarak karşımıza çıkan takoz lastiği, zaman zaman olmamaktadır. Bu durumda lastiğin yokluğu gürültü oluşturacaktır. Sizler de dış üniteye tekrar bir takoz lastiği sabitlemeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServis Çağır