"Enter"a basıp içeriğe geçin

Toshiba Klima Isıtmıyor Ne Yapmalıyım ?

Her ne kadar evimizde kalorifer ya da doğalgaz ile ısıtma sistemlerini kullansa da odalarda ve özellikle ofislerde klima kullanımı tercih edilmektedir. Ancak zaman zaman klimalarda ısıtma sorunu ortaya çıkabilmektedir. Kullanıcılar ise internet üzerinden “Toshiba klima ısıtmıyor” şeklinde arama yapmaktadır.

Klima Neden Isıtmaz?
Klimanın ısıtmaması konusu birden çok sebepten dolayı meydana gelebilmektedir. Klimanın içerisinde filtreler bulunmaktadır. İlk seçenek olarak filtrelerin tıkanık olması bu yüzden havanın dışarı çıkmaması şeklinde açıklanabilir. Kumandadan doğru şekilde açtıktan ve hava filtresini temizledikten sonra yine de ısıtma konusunda sorun çıkarıyor ise muhtemelen motorunda bir sıkıntı bulunmaktadır. Ayrıca klimalar ilk açıldığı anda hemen ısıtmaya başlamazlar. Bu durum yaklaşık olarak 2-3 dakika sürmektedir. Ancak hala ısıtmıyorsa sorun ciddi olabilir.
Klimayı kış konumunda 30 derecede açtıktan sonra ilk olarak dış ünite motoru devreye girecektir. Bu durum daha sonra iç ünite motoruna geçecek ve tam kapasite çalışacaktır. Eğer iç ünite fanı devreye girmiyorsa klima gazı eksiktir. Eğer iç ünite fanı devreye girmiyor ise bu klimada hiç gaz kalmadığı anlamına gelir.

Klima Isıtma Sorunu Çözümü

İlk olarak klimanızın neden ısıtmadığını tespit edebilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken ise aşağıdaki yöntemleri uygulamaktır.

-Klima gazı eksikse; mutlaka teknik servis çağırmanız gerekiyor. Periyoduk olarak klimanızın bakımlarını yaptırdığınız takdirde bu sorun ortaya çıkmayacaktır. Ancak klima gazı uzun süredir doldurulmamışsa muhtemelen yeni gaz takviyesi yapmak gerekir.

-Filtre temizliğini mutlaka yapın. Klimaların ön yüzünde bulunan filtreler, havanın iletilmesi konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Bu yüzden filtrelerin temizliğini düzenli olarak yapmayı unutmayın.

-Hava giriş ve çıkışını kontrol edin. Klimanızda hava akımını engelleyecek parçaları ortadan kaldırın. Ayrıca klimanızın önüne dolap ya da mobilya koymayın. Açık olmasına dikkat edin.

Tek Yorum

  1. Evren sesli Evren sesli

    6 ay önce 48000 bin toahiba kaset tipi klima aldım elazığ ilinde ikamet ediyorum servis yok üründe ısıtma problemi var muhatap yok şikayetciyim ve bu durumu tüketici hakem heyetine taşımayı düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServis Çağır