"Enter"a basıp içeriğe geçin

Toshiba Klima Ses Sorunu

Ülkemizde sıcak aylarında tercih edilen ancak bazı şehirlerin kış aylarında da ortam ısıtmada tercih ettiği klimalar kimine göre sıcaklık için, kimine göre ise ortamı soğutması için tercih sebebi olmaktadır. Piyasada klima sezonunun açıldığı zamanlar ise genelde sıcak yaz aylarıdır. Her ne kadar sıcaklık ve soğukluk için tercih ediliyor olsa da ülkemizde yaz mevsimlerinde aşırı sıcaklardan bizi bir nebzede olsa serinlememizi sağlayan önemli icatlardan birisidir. Ancak bazı durumlarda bu klimalar yüksek gürültü yaparak ya da ses çıkararak bizleri rahatsız eder. Düşünüldüğü zaman sıcak bir yaz döneminin gecesinde çalışan klima belki de uykunuzun kaçmasına sebep olabilir. Şimdi sizlere Toshiba klima ses sorunu hakkında bilgilendirme amaçlı kısa bir bilgi aktarımı sağlayacağız.

Toshiba Klima Neden Ses Yapıyor?
Klimalar bir elektronik aletlerdir. Bu sebeple %0 oranında sessiz çalışması ihtimali verilmez. Çünkü içerisinde çalışan elemanlar ses yapmaya müsaittir. Bunlardan birisi fanlar olabilir. Bu elemanların seslerinin bastırılması için klimanın yüksek derecede ses yalıtımı ile kaplandığı bilinir. Ancak ortamı rahatsız eden bir ses geldiğinde mutlaka ilk önerimiz klimanın fanları dahil olmak üzere toz bakımının yapılması gerekir.

Dış ünitelerden de ses geldiği bilinir. Özellikle insanların bulunduğu alanlara yakın olarak konumlandırılan dış üniteler ciddi derecede ses gürültüsü çıkarırlar. Filtrenin ve serpantinin kirli, tozlu olması ses yapmasında büyük bir etkidir. Öncelikle bir klimanın ses yapmasındaki en temel elemanlardan birisi fanlardır. Fan demek pervane anlamına gelir. Bu pervanelerin bakımının yapılması gerekmektedir. İlerleyen zamanlarda toz birikintilerinden dolayı çalışma esnasında ses yaptıkları bilinir.

Bilinmesi gereken başka nedenler ise; klimanın iç ve dış ünitelerinin montajı sırasında hata yapılmış olabilir. Klimanın kapakları iyi kapatılmamışa eğer ses izolasyonu geçerli olmaz ve içerdeki ses dışarıya çıkar. Dış ünitenin takoz lastiğinin de mutlaka kontrol edilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServis Çağır