"Enter"a basıp içeriğe geçin

Toshiba Televizyon Görüntü Donma Sorunu

Vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz televizyonlar zaman zaman bozulabilmektedir. Bunun sebebi birden fazla neden olabilmektedir. Toshiba televizyon görüntü donma sorunu sıkça karşılaştıklarımız arasında bulunmaktadır. Televizyonların içerisinde bulunan bir parça nedeni ile sorun oluşabilmektedir. Ancak televizyonun yanı sıra uydu alıcınız ve kanallarla alakalı bir sorun da ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden televizyon görüntü donma sorunu konusunda bazı yöntemleri deneyebilirsiniz. Ancak sorunun ileri seviye olması halinde teknik servisin bakması daha iyi olacaktır.

Televizyon Görüntü Donma Sorunu
Görüntü donma durumu birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Ancak en çok rastlanılanları televizyonun beyninin yavaş olması ya da uydu alıcısından bir sorun olması şeklinde çıkabilmektedir.

Anakart Sorunu: Genellikle televizyonlarda bulunan parçalar zamanla zarar görmektedir. Özellikle eğer televizyonunuz akıllı ise bir bilgisayar ya da telefon gibi belli bir süre sonra donmaya başlamaktadır. Bu sorun genellikle hafıza dolmasından oluşabilir. Yapmanız gereken işlem ise oldukça basittir. Öncelikle cihazınızı fabrika ayarlarını geri döndürebilirsiniz. Eğer düzelmedi ise televizyonunuzu güncelleyebilirsiniz.

Uydu Alıcısı Problemi: Sorun televizyon kaynaklı yerine uydu alıcınızda olabilir. Bu durumda televizyonunuzu farklı bir uydu alıcısında denemeniz daha iyi olacaktır. Uydu alıcısının sorunlu olması durumunda görüntüde donma yaşanacaktır.

Kanal Sorunu: Genellikle bu sorun Türksat 4A uydusuna geçildikten sonra meydana gelmiştir. Bu durumda ise tekrar uydu araması yapmanız ya da cihazınızı sıfırlamanız iyi olacaktır.

Panel Sorunu: Görüntüyü veren parçalar ve panel bulunmaktadır. Bu parçalarda sorun çıkması halinde panele gerekli görüntü verilmeyecek ya da donarak verilecektir. Bu durumda ise teknik servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bu sorunların bazıları insan eliyle de düzeltilebilmektedir. Ancak kendinizi bu konuda bilgili olarak düşünmüyorsanız, teknik servis ile iletişime geçmeniz daha iyi olacaktır. Kendiniz bakmanız halinde sorunun büyüme ihtimali bulunmaktadır.

4 Yorum

 1. Ali arı Ali arı

  Toshiba 109 cm televizyonum var TV de internet yavaşladı

  • admin admin

   Merhaba Ali Bey,
   Sorununuzla ilgili servis talebi oluşturmak için 444 88 48 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 2. Merhabalar toshiba regza 32AV605PG marka tv hdmi secerken tv den ve kumanda dan bir kere bastigimda kendiliginden hareket ediyor tv tusu ve kumanda saglam ayarlardan paneli kitledikten sonra duzeldi ama sol altta araliklarla panel kilitli uyarisi cikiyor bu arizayi nasil yaptirabiliriz.

 3. Murat Murat

  MerhabaA101den aldığım Toshiba smart TV İnternet ten hiç bir şey izleyemiyorum. Donma ve kapanma oluyor TV güncelleme yaptık teknik servis konuyu İnternet sitesine bağlayıp geçti youtub calışıyorsa problem yok dedi😔.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServis Çağır