Toshiba Televizyon Görüntü Donma Sorunu

Vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz televizyonlar zaman zaman bozulabilmektedir. Bunun sebebi birden fazla neden olabilmektedir. Toshiba televizyon görüntü donma sorunu sıkça karşılaştıklarımız arasında bulunmaktadır. Televizyonların içerisinde bulunan bir parça nedeni ile sorun oluşabilmektedir. Ancak televizyonun yanı sıra uydu alıcınız ve kanallarla alakalı bir sorun da ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden televizyon görüntü donma sorunu konusunda bazı yöntemleri deneyebilirsiniz. Ancak sorunun ileri seviye olması halinde teknik servisin bakması daha iyi olacaktır.

Televizyon Görüntü Donma Sorunu
Görüntü donma durumu birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Ancak en çok rastlanılanları televizyonun beyninin yavaş olması ya da uydu alıcısından bir sorun olması şeklinde çıkabilmektedir.

Anakart Sorunu: Genellikle televizyonlarda bulunan parçalar zamanla zarar görmektedir. Özellikle eğer televizyonunuz akıllı ise bir bilgisayar ya da telefon gibi belli bir süre sonra donmaya başlamaktadır. Bu sorun genellikle hafıza dolmasından oluşabilir. Yapmanız gereken işlem ise oldukça basittir. Öncelikle cihazınızı fabrika ayarlarını geri döndürebilirsiniz. Eğer düzelmedi ise televizyonunuzu güncelleyebilirsiniz.

Uydu Alıcısı Problemi: Sorun televizyon kaynaklı yerine uydu alıcınızda olabilir. Bu durumda televizyonunuzu farklı bir uydu alıcısında denemeniz daha iyi olacaktır. Uydu alıcısının sorunlu olması durumunda görüntüde donma yaşanacaktır.

Kanal Sorunu: Genellikle bu sorun Türksat 4A uydusuna geçildikten sonra meydana gelmiştir. Bu durumda ise tekrar uydu araması yapmanız ya da cihazınızı sıfırlamanız iyi olacaktır.

Panel Sorunu: Görüntüyü veren parçalar ve panel bulunmaktadır. Bu parçalarda sorun çıkması halinde panele gerekli görüntü verilmeyecek ya da donarak verilecektir. Bu durumda ise teknik servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bu sorunların bazıları insan eliyle de düzeltilebilmektedir. Ancak kendinizi bu konuda bilgili olarak düşünmüyorsanız, teknik servis ile iletişime geçmeniz daha iyi olacaktır. Kendiniz bakmanız halinde sorunun büyüme ihtimali bulunmaktadır.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş