"Enter"a basıp içeriğe geçin

Toshiba Televizyon Panel Arızası Nedenleri ve Çözümleri

Toshiba markaya sahip olan televizyonlar sunmuş oldukları yüksek görüntü kalitesi sayesinde birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Televizyonlar içerisinde bulunmakta olan paneller gene olarak televizyonun en önemli parçasını oluşturuyor. Panellerde meydana gelebilecek herhangi bir arızalanma dışarıdan bakıldığı zaman ekranın oldukça bozuk bir şekilde görünmesine sebep olabilir. Bugünkü yazımızda size televizyonlardaki panel arızalarının neden ortaya çıktığını ve nasıl çözüleceği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.
 
Toshiba Televizyon Panel Arızası Nedenleri

• Panel arkasında en çok ortaya çıkma sebeplerden bir tanesi mıknatıslar oluyor. Televizyonların içerisindeki elektronik parçaların sayısı oldukça fazla olduğu için herhangi bir şekilde güçlü bir mıknatıs televizyona yaklaşacak olursa parçaların bozulmasına sebep olabilir. Panel arızaları ile karşılaşmak istemiyorsanız mümkün olduğu kadar çekim kuvveti fazla olan yerlerden televizyonu uzak tutmanızı tavsiye ediyoruz.

• Panel arızası aynı da aynı zamanda darbelerde de meydana gelebilir. Televizyonların içerisinde bulunmakta olan bu ince tabaka halinde bulunan panel, dışarıdan bir darbe gelecek olursa kırılmalar meydana gelebilir. Bu yüzden mümkün olduğu kadar televizyon üretici firmalar televizyonu duvara asarak ve insanların kolay bir şekilde etkileşim içine giremeyeceği yerlerde bulundurmanızı tavsiye ediyor.

Toshiba Televizyon Panel Arızası Çözümleri

• Panel arızalarını çözümlemek istiyorsanız bu konuda profesyonel bir şekilde destek almanız gerekecektir. Genellikle panellerde meydana gelen arızalar eğer çok ciddi değilse uygun fiyatlı ve kısa süre içerisinde tamir edilebilir. Mıknatıs dışında eğer televizyona herhangi bir şekilde darbe gelmişse ve bu darbe televizyon içerisindeki elektronik parçalara zarar vermişse daha yüksek miktarlarda ücretler ödemeniz gerekli olacaktır. Bu konuda garantili bir şekilde sonuç almak istiyorsanız Toshiba yetkili servisten destek almanız ve tamamen orijinal parçalar ile değişim yapmak televizyonunuzun uzun bir süre boyunca sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır.

Tek Yorum

  1. Onur can kaya Onur can kaya

    Merhabalar toshiba tv aldım 2 hafta önce taşınma esnasında ekranım kırıldı orjinali ile değiştirebilmem için ne yapmalıyım? Dönüş yapabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServis Çağır